Bliska – marka ekonomiczna

BLISKA – to marka ekonomiczna, która całkowicie należy do Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Po przeprowadzeniu badań rynku, PKN ORLEN, podzielił swoją sieć sprzedaży paliw na stacje premium o wysokim standardzie i stacje ekonomiczne.

BLISKA to nowa marka ekonomiczna

BLISKA to nowa marka ekonomiczna, która oferuje paliwa (Eurosuper 95, Super Plus 98, Ekodiesel, LPG) oraz podstawowe towary motoryzacyjne i spożywcze. BLISKA to sieć stacji benzynowych, gdzie można kupić paliwo o sprawdzone jakości, ale w niższej cenie. Na stacjach BLISKA nie jest kładziony nacisk na wysoki standard wyposażenia sklepu czy restauracji, ale na korzystną cenę paliwa. Obniżenie ceny paliwa o kilka groszy jest możliwe dzięki redukcji kosztów prowadzenia stacji, poprzez rezygnację z szeregu usług i utrzymanie standardu podstawowego. W godzinach nocnych na stacjach BLISKA cena paliwa będzie obniżona o dalsze kilka groszy i stacja traktowana będzie jako stacja bezobsługowa. Marka ekonomiczna zależy wizerunkowo od ceny podstawowej oferty.

Marka ekonomiczna Bliska

Marka ekonomiczna Bliska

Na każdej stacji BLISKA można zatankować benzynę Eurosuper 95 i olej napędowy. Kierowcy mogą też zaopatrzyć się w niewielkim sklepie w kanapki, przekąski i aromatyczną kawę. Ekonomiczna marka BLISKA oferuje również możliwość uregulowania rachunków i doładowania karty telefonicznej.

Nazwa a marka ekonomiczna

Marka ekonomiczna BLISKA ma nazwę arbitralną zwaną też konwencjonalną. W takich nazwach słowa nie przypominają tego, co oznaczają. Taka nazwą może być większość słów w języku polskim. Mogą nimi też być oznaczenia liczbowe. Aby rozszyfrować znaczenie nazwy trzeba znać konwencję. Marka ekonomiczna BLISKA korzysta z wieloznaczności słowa, odnosi się zarówno do odległości (tuż obok, niedaleko) jak i związków emocjonalnych (lubię ją, znam ją dobrze).

Dodaj komentarz

WordPress SEO