Audiolab – popularna marka na specjalistycznym rynku

Audiolab to brytyjski producent sprzętu audio. Ta stosunkowo popularna marka specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu systemów stereo i systemów dźwięku przestrzennego.

Popularna marka na specjalistycznym rynku

Firma Audiolab została założona przez Philipa Swifta i Dereka Scotlanda w 1983 roku. Obaj panowie poznali się podczas studiów w Imperial College. Obaj kochali muzykę i byli sfrustrowani bardzo wysokimi cenami sprzętu hi-fi i trudnościami w ich używaniu. Postanowili zaprojektować nowe urządzenia.

Audiolab - popularna marka na specjalistycznym rynku

Audiolab – popularna marka na specjalistycznym rynku

Pierwszym produktem był wzmacniacz zintegrowany Audiolab 8000A, następnie przedwzmacniacza Audiolab 8000C i wzmacniacz Audiolab 8000P. Tak rozwinęła się popularna marka. Sukcesy w sprzedaży produktów umożliwiły fascynatom sprzętu audiofilskiego opracować nowe produkty, w tym odtwarzacze CD, tunery radiowe i cyfrowo-analogowych przetworniki. Marka działa na rynku przystępnych cenowo urządzeń audiofilskich.

Nazwa powstała z połączenia słów Audio + (Lab)oratory. Nazwa jest prosta, łatwa do zapamiętania i populistyczna w swoim znaczeniu doskonale pasuje do oferty firmy. Popularna marka dla popularnego sprzętu.

Dodaj komentarz

WordPress SEO