Amerykańska marka whiskey Jack Daniel’s – historia od 1866 roku

Marka whiskey Jack Daniel’s, amerykańska Tennessee whiskey, produkowana jest od 1866 roku. Wynaleziona została przez Jaspera Newtona Daniela. Imię z nazwy marki pochodzi od przydomka „Jack”.

Amerykańska marka whiskey

Destylarnia Daniela założona została w miejscowości Lynchburg w stanie Tennessee w USA. Jest pierwszą, najstarszą i co ważne oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych. Marka whiskey Jack Daniel’s jest jedną z najbardziej znanych na świecie.

Amerykańska marka whiskey Jack Daniel's

Amerykańska marka whiskey Jack Daniel’s

Amerykańska whiskey dzieli się na pięć kategorii:
Bourbon Whiskey (bourbon), Tennessee Whiskey, Rye and Wheat Whiskey (żytnia i pszeniczna), Corn Whiskey (kukurydziana) oraz Blended American Whiskey (mieszana).

Klasyczna marka whiskey z Tennessee

Marka whiskey Jack Daniel’s to klasyka amerykańskiej Tennessee whiskey. Jack Daniel’s rozlewany jest do charakterystycznych kwadratowych butelek z czarną etykietką. Markę wyróżnia filtrowanie przez warstwę klonowego węgla drzewnego przez 10 dni. Daje to marce whiskey Jack Daniel’s delikatny smak i unikalny aromat.

Dla produktów amerykańskich destylarni używa się określenia whiskey, w odróżnieniu do szkockich produktów sygnowanych whisky. Jedna litera a czyni wielką różnicę, nie tylko w nazewnictwie, ale przede wszystkim w smaku i cenie. Marka whiskey to nie to samo co marka whisky.

Dodaj komentarz

WordPress SEO