Alpejskie Mleczko od Milki.

Milka Alpejskie Mleczko, jak informuje producent, to lekka i puszysta pianka z alpejskiego mleka oblana mleczną czekoladą Milka. Marka nawiązuje do wizerunku firmy Milka. Logo firmy przedstawia fioletowo-białą krowę rasy simentalskiej. Jak sugeruje nazwa, mleko tej rasy krów jest składnikiem alpejskiego produktu.

Marka Alpejskie Mleczko

Alpejskie Mleczko jest konkurentem Ptasiego Mleczka. Oznaczenie słowne Ptasie Mleczko jest chronione jako wspólnotowy (obowiązujący na terenie Unii Europejskiej) znak towarowy i nie może być stosowane przez inne firmy. Korzystając z popularności Ptasiego Mleczka inne przedsiębiorstwa cukiernicze produkują podobne wyroby. Muszą zmieniać nazwy, ale starają się zrobić to tak, aby korzystać ze skojarzeń z Ptasim Mleczkiem ale i nie narazić się na o posądzenie o nieuczciwą konkurencję.

Marka Alpejskie Mleczko

Marka Alpejskie Mleczko

Jak głosi anegdota, nazwę wyrobu z pianki mlecznej wymyślił Jan Wedel w 1936 roku. W tym samym roku zarejestrowano znak towarowy „Ptasie Mleko” wraz z jego odmianą „Ptasie mleczko”. Brak zarządzania ochroną prawną marki doprowadził do zaniedbań i umożliwienia konkurentom działania na tym rynku.

Marki Milka i Alpejskie Mleczko należą do portfolio koncernu Mondelez, firmy która powstała z podziału koncernu Kraft.

Dodaj komentarz

WordPress SEO