Allianz – nazwa której nie trzeba tłumaczyć

Firma Allianz AG została założona w Berlinie 05 lutego 1890. Założycielami przedsiębiorstwa byli Carl von Thieme i Wilhelm von Finck (współwłaściciel Merck Finck & Co Bank). Firma od początku miała aspiracje międzynarodowe.

Allianz – nazwa której nie trzeba tłumaczyć

Swój pierwszy oddział firma Allianz otworzyła w Londynie już pod koniec 19 wieku. Obecnie  Allianz prowadzi działalność w ponad 70 krajach. Firma zatrudnia około 180.000 pracowników.  Allianz ma około 80 milionów klientów na całym świecie. Usługi koncernu obejmują ubezpieczenia majątkowe i osobowe, ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia zdrowotne. Firma zajmuje się także zarządzaniem aktywami swoich klientów.

Allianz - nazwa której nie trzeba tłumaczyć

Allianz – nazwa której nie trzeba tłumaczyć

Allianz znaczy „związek, porozumienie, alians”. Nazwa w sposób bezpośredni odnosi się do działalności firmy. To przykład słowa znaczącego, które doskonale pasuje do profilu firmy i wartości marki.

Marki o takich nazwach mogły powstawać historycznie. Obecnie jest to bardzo trudne, ze względu na ilość chronionych prawnie słownych znaków towarowych. Zarejestrowanych jest ponad 20 milinów znaków na świecie, więc znalezienie nazwy jako sława znaczącego jest bardzo mało prawdopodobne.

Dodaj komentarz

WordPress SEO